Dětská radost, naše starost!

Minulý rok jsme Sofii slíbili, že jí uděláme domeček na hraní. A protože má letos už pět let, řekli jsme si, že to je nejvhodnější příležitost, kdy jí udělat radost. Udělat někomu radost, to je i pro nás radost, ale také starost, jak na to. Dívali jsme se na internetu na všechno, co mělo něco společného s domečky. Hledali jsme vše od výroby nábytku až po korpus samotného domu a obzvlášť nás zajímalo, jaké zvolit rozměry. Měsíc před narozeninami jsme si konečně sedli, abychom naplánovali a rozvrhli domeček podle našich představ.

Následovaly týdny plné noční práce, především pro manželku, která vlastnoručně vyráběla všechen nábytek a vymýšlela celý interiér. Můj úkol byl „hrubá stavba“, takže jsem měl času dost. Můj čas přišel až ve chvíli, kdy manželka měla pod očima víc kruhů než v obilí.Teprve tehdy jsem cítil, že to je znamení z hůry a týden před oslavou je ten pravý čas začít.

Nakoupil jsem desky a pustil se do práce. Kooperace mezi dodavatelem stavby a designovým studiem vedla mnohdy k diskuzím, které několikrát posunuly dokončení projektu. Jako správný stavitel domu jsem však nechal mamince celé dopoledne na poslední úpravy detailů, vaření obědu, pečení dortu a přípravu jiných dobrot na hostinu.

Neuvěřitelné se stalo realitou. Nastal den „D“, den dodání domečku! I když naše Sofie na sobě nedá nic znát a prožívá „skrytou radost“, my víme, že byla z domečku nadšená. Maminka zase byla nadšená, že se všechno povedlo a jen z ní sršely emoce, které byly ještě silnější, když se zeptala: „Líbí se ti? Je podle tvých představ?“ A Sofie na to: „Ano, je …ale proč tu není garáž?“

Domek_01

Začalo to nenápadně, pořízením nařezaných desek.

Domek_02

Potom stačilo jen sem tam něco uříznout a sešroubovat.

Domek_03

Když byl korpus hotový, začala maminka s tapetami.

 

Domek_04

Pak už jen naaranžovala nábytek, který celý měsíc po nocích vyráběla.

 

Domek_05

horní dvě patra…

Domek_07

dětský pokojíček…

Domek_08

koupelna…

 

 

 

 

 

Domek_06

podkrovní ložnice…

 

Domek_09

přízemí a první patro…

 

Domek_10

knihovna…

Domek_12

kuchyně…

 

 

 

 

 

Domek_15

obývací pokoj…

Domek_13

prádelna…

Domek_14

předsíň…

 

Domek_16

…můžeme si hrát 🙂

Zdeněk Foret
Jsem tu, a tak se snažím.... zde je pár slov o mně>>
Komentáře