Táta plný nadějí

Kde berete energii a nadšení? Dokážete se vůbec vybudit k činu a pohnout se tak blíž k tomu, co chcete? Ke svému cíli, ke splnění daných slibů? Všem známý Archimédés pronesl: „Dejte mi pevný bod ve vesmíru a já pohnu celou Zemí!“. Jenže to se týká hmotných věcí, na které je potřeba hmotný bod. Na nehmotné věci, se kterými chcete pohnout, bude nutné najít nehmotné body. A protože také platí „Co si člověk sám neudělá, to nemá“, nečekal jsem, až mi někdo dá pevný bod, a našel jsem si ho sám.

Každé pondělí pro mě znamená nový start, kdy se plnou silou odrážím a vrhám do svých plánů. Každý první den v měsíci pro mě znamená novou energii a nadšení, že mám před sebou celý měsíc na své nápady. Každý Nový rok pro mě znamená naději, že teď to bude jiné. Ke konci tohoto roku se proto těším na nový začátek, kdy nastane konjunkce těchto pevných bodů. Kdy se spojí ta energie prvního pondělí a počátku měsíce s novým rokem. Kdy bude stát na startu zcela jiný člověk s neuvěřitelnou energií. Táta plný nadějí a víry, že tentokrát udělá vše, co má v plánu, vše, co slíbí, a nebude nic odkládat na vhodnější dobu!

Ve filmu by v tuto chvíli pomalu začala gradovat nějaká hudba pronikající až do morku kostí, vyskočila by vám husí kůže a přejel mráz po zádech, až byste měli chuť sami vyskočit ze židle a jít něco dělat. Jenže nejsme ve filmu, takže to znamená, že přiběhnou děti, mezi kterými právě graduje nějaký spor. Postupně zvyšují hlas, který nám proniká do morku kostí a způsobí, že nám přejede mráz po zádech. Nakonec na ně zařveme sami, abychom je umlčeli, až jim z toho vyskočí husí kůže.

Pak už jen utěšujeme plačící děti a cítíme, jak ta neuvěřitelná energie nových nadějí neuvěřitelně rychle vyprchává a mění se ve všednost obyčejného den.

To je moment, kdy přemýšlím nad svým pevným bodem. Nad tím, zda zbytečně nepromrhávám čas čekáním na vhodný začátek. Na to, abych se mohl pořádně odrazit ode dna. Možná bych se měl naučit odrážet se každé ráno, hned jak vstanu z postele, a nečekat jen na Nový rok nebo narozeniny.  V té chvíli sice vidím své dno, od kterého se mohu vší silou odrazit, ale to už se v mých schopnostech odráží i společenská únava a síla, co mi na odraz zbývá, je opravdu jen vší a na mé tělesné proporce nestačí.

S blížícím se koncem roku Vám proto přeji pěkné Vánoce a silvestrovské oslavy. Pořádně se odvažte a do nového roku ode dna se vší silou odrazte!

Zdeněk Foret
Jsem tu, a tak se snažím.... zde je pár slov o mně>>
Komentáře