Tátův poslední rok!

Manželka mi tvrdí, že jsem trochu zvážněl, co se týká psaní. No tak teď teprve bude koukat, protože mám na Vás otázku. Už jste někdy přemýšleli nad tím, co byste dělali, kdyby vám zbýval poslední rok? Ano, i takové myšlenky má „Starostlivý táta“, především v ponurých zimních měsících. A najednou je tu léto, kdy se myšlenky mění v realitu. Z kalendáře na mě hledí datum mých narozenin a tím i můj poslední rok v jedné dekádě. Příště to už budou kulatiny.

Měl bych se asi radovat, jo, jupí, juchů, bude velká oslava. No a mám vůbec co slavit? To, že mi bude, kolik mi bude, ať už je to kolik chce, k tomu člověk dospěje tak jak tak. Teda, když se toho dožije, což není samozřejmost. To mi jako důvod k oslavě moc nepřipadá. Raději bych to spojil s nějakým pocitem či úspěchem. Něco jako, že „už je mi tolik a stále mi to myslí“, i když o tom manželka občas pochybuje, nebo „teprve je mi tolik a už jsem zvládl tolik věcí“, o tom bych zase chtěl přesvědčit sám sebe. Přeju si, abych to za rok slavil s pocitem, že jsem zvládl udělat a prožít v životě všechno, co jsem si představoval, že v tomto věku budu mít splněné.

Zatím mám dojem, že ve svém životě dělám stále věci, které bych dělat měl, místo těch, které bych dělat chtěl. A od narození našich drahých dcer to prožívám mnohem intenzivněji. Po pěti letech jejich nespavosti se cítím poněkud vysílený. Jako bych nikam nepokročil, nebo aspoň ne tak daleko, jak bych mohl. I po této stránce bych rád udělal zásadní změnu.

A protože pocit uspokojení stále nepřichází (sám od sebe ani nepřijde), tak bych rád, než skočím do další desítky, těch následujících 12 měsíců naplno využil k tomu, abych ten „správný pocit“ získal. Abych si splnil některé ze svých snů a naplnil svá očekávání, nebo v opačném případě dokázal udělat tlustou čáru za vším, co zvládnout nepůjde, a netahal s sebou do další dekády zbytečnou zátěž.

Můžete to brát jako moji veřejnou výzvu, která by mi měla pomoci dotáhnout věci do konce. Nebo v lepším případě využijte vše k vlastní inspiraci. Zkuste se vcítit do situace, kdy je všechno podle Vašich představ, že máte všechno, po čem jste kdy toužili. Probuďte v sobě to nadšení pro věc, které vám pomůže proměnit sny v realitu a stejně jako já si splňte každý týden něco ze svého seznamu.

Je to má výzva všem, aby žili šťastným životem 🙂

Zdeněk Foret
Jsem tu, a tak se snažím.... zde je pár slov o mně>>
Komentáře