Zas krásné prázdniny…

Konečně léto a s ním očekávaný prázdninový čas. Jako většina lidí využívám dvou svátků, navíc díky prázdninovým dopravním uzavírkám se v poslední chvíli rozhoduju zůstat doma již od 1. července. Těším se tak na více než týdenní oddech plný výletů a spoustu dokončené práce, kterou stále odkládám.

Ve chvíli, kdy jsem se tak rozhodl a vytvořil si jasný plán, padla na Sofii horečka. Úžasné! Když máte volno, můžete zvládnout doktory i lékárnu na jeden zátah. S angínou jsem ve svém plánu nepočítal. Naštěstí je Jasmínka samostatná a ještě chodí přes den spát, můžeme se tedy víc věnovat Sofii. Nic jiného nám ani nezbývá, než se věnovat dítěti, které se necítí dobře, pořád jen fňuká a věší se na nás.

Proč nemůže taky odpoledne usnout aspoň na chvíli, když je nemocná? Toto byla nejdelší otázka, kterou jsem si ve svém volnu položil. U dalších otázek jsem se už omezil jen na jediné slovo, za to s více opakováním. Proč? Takto jsem se ptal hned vzápětí, když jsem zjistil, že Jasmína v naší ložnici neusnula. To by nebylo tak neobvyklé. Ona neusnula, protože stihla po uložení do postele naplnit plenku, víc než jindy. A protože je tak samostatná, tak si jí i sama přebalila.

Na první pohled bylo vidět, že to nebylo tak jednoduché. Sundat takto napěchovanou plenku a potom si ubrouskem utřít několikanásobně větší zadeček než má dlaň, to na člověku zanechá stopy. A zanechalo je to hlavně na koberci kolem postele, kterou celou obešla, aby si vytáhla balík plenek. Samozřejmě se jako každý, kdo leze pod postel, opřela o lůžko a pak si tudy s plenou nejspíš zkrátila cestu na původní místo činu.

Skvělé! Jasmína svou samostatností a manželka svým zoufalým výrazem mi nahrály do karet. Už dlouho jsem chtěl vyzkoušet kdysi zakoupený vodní vysavač. Čekal jsem sice během dovolené jiné zážitky, ale aspoň jeden bod si mohu odškrtnout ze svého seznamu.

Musím se přiznat, že ten nadpis měl znít trochu jinak, ale nakonec, když i Jasmínka skončila v horečkách, jsem tam ty dvě písmenka přidal, abych aspoň někde zachoval to, co jsem od letošní dovolené opravdu čekal – že to budou zas krásné prázdniny.

Zdeněk Foret
Jsem tu, a tak se snažím.... zde je pár slov o mně>>
Komentáře