Adventní kalendář baví celou rodinu!

Není snadné připravit dětem během roku dostatek zábavy, aby je to zaujalo a nebyly z toho zklamané. Hlavně je důležité najít něco, u čeho by se pořád nepošťuchovaly a nevyvolávaly mezi sebou zbytečné rozbroje. Z toho bychom zase byli zklamaní my jako rodiče. Proto se vždy těším na období adventu. V tomto čase lásky, míru a porozumění se u nás na zdi objeví adventní kalendář plný překvapení. Je to jistá zábava na každý den. Za to vděčíme mamince, je to samozřejmě její práce. Kdo jiný by věnoval tolik času a trpělivosti  balení čtyřiadvaceti pytlíčků.

Se zpožděním jsem zjistil, že holky už mají několik pytlíčků rozbalených, a tak jsem se s lítostivým pohledem a smutným hlasem ozval: „To nemůžete počkat na mě?“ Získal jsem „porozumění“. Proměnil jsem tím však dopoledne dětí v několikahodinové utrpení v podobě čekání na tatínka, až se vrátí z práce. Opravdu mě zbožňují, advent je přece čas „lásky“.

Vracím se domů a těším se na tu dětskou radost. Rozbaluje se vždy jeden pytlíček, kde je překvapení pro obě dvě. Je to spravedlivé, žádná závist nehrozí: „… já to rozvážu!“ „Ne, já!“ „Ne, já to rozvážu!“ „… dobrá, holky, uděláme to na střídačku, každý den jedna.“

 Čas míru a smíru zůstal zachován. Děti jsou nadšené z malých zvířecích figurek. My jsme nadšení, že si spolu tak láskyplně hrají: „Vrať mi to!“ „Mámí, ona mi to vzala a já jsem si s tím ještě nepohrála.“ „Ona do mě dloube…“.

Konečně je tu víkend a děti nemusí čekat na odpoledne. Nadšeně rozvazují pytlíček hned po probuzení. Vypadl z něj ale jen kousek papírku, děti nechápou a jsou zklamané. K čemu jim je obrázek postýlky?! Trvá jen chvíli vysvětlit, že to je nápověda, která je má dovést na místo, kde můžou najít svůj dnešní dárek. Něco většího, co se do pytlíčku nevešlo. Náš kalendář je zkrátka zdroj zábavy a není tam jen čokoláda. Děti tedy s nejistotou běží k postýlce a hledají okolo. Po otevření nalezené plechové krabičky je nadšení a úsměv zpět. Perníčky od maminky mají kouzelnou moc.

Jsme rádi, že máme takový mocný nástroj, který dokáže vykouzlit čas lásky, míru a porozumění… a drobky na koberci.

Zdeněk Foret
Jsem tu, a tak se snažím.... zde je pár slov o mně>>
Komentáře