Kung fu škola pro Sofii

Tak jsem vám o tom přemýšlel… čekat celých 5 dnů na zážitkový víkend, to bych z těch mých dračic taky mohl zešílet. Během toho, co holky nespaly, jsem tedy vymyslel něco, z čeho mě doslova rozbolely ruce. Uvědomil jsem si, že jsem nedostatečně využil jednoho okamžiku ve svůj prospěch. Během přenášení mých shaolinských zbraní z kouta do kouta, aby si mohly děti hrát v mé malinkaté tělocvičně, jsem je nečekaně dokázal zaujmout. Zůstaly zírat na těžký obal plný rachotících věcí.

„Co v tom máš, tati?“

„To jsou zbraně, holky.“

„Ukážeš nám to?“

„Ukážu, ale opatrně. Toto je šavle, toto shaolinský meč, toto santien kun – trojdílná tyč, a támhle v rohu to je halapartna. Znáte halapartnu? Neznáte, to jsem čekal. A tady toto jsi někdy viděla?“

„Ne!“

„Ne? A to mi tvrdíš, že už jsi velká! To je 8 článkový bič!“

Zatímco Jasmína za sebou tahala tréninkovou šavli, aby s ní zkoušela dělat zářezy někde do omítky, Sofie se zvídavě ptala dál.

„K čemu to tady máš?“ Měl jsem chuť odpovědět, že teď už k ničemu, když mám vás. Ve skutečnosti je to jeden z těch momentů, kdy jsem měl odpovědět, že to mám kvůli vám, abych vás něco naučil.

„To mám na cvičení. Kdysi tatínek trénoval shao lin, víš? To je kung fu.“

„Tssshh…“ zazněla odpověď. Ukázal jsem jí teda na youtube nějaká videa, aby byla chytřejší. Pak jsem se jí ještě zeptal, zda chce se mnou někdy cvičit kung fu. Na to byla stejná odpověď, jako kdybych se ji ptal na čokoládu. „Ano.“ 

Tím to skončilo. A to byla zásadní chyba. Tehdy jsem měl vstát, využít jejich zájmu a říct: „Teď opakuj po mně.“ A ukázat jim sám, k čemu to všechno je.

Za nějaký čas viděla v kině ukázku z filmu Kung fu Panda a začala zničehonic žadonit: „Tati, já si chci hrát na kung fu školu.“ Někdy má člověk víc štěstí než rozumu, a protože druhá šance přichází zřídka, hned jsem se toho chytil. Jenže kung fu škola a hraní si na kung fu školu, to je diametrální rozdíl. To je zkrátka jen pro otrlé a velmi trpělivé jedince nebo úplné zoufalce.

Jak už jistě tušíte, splnil jsem podmínky na celé čáře, a protože zoufalí lidé dělají zoufalé věci, zde je má kung fu škola pro mé děti, nebo zatím alespoň pro Sofii. Zde můžete také shlédnout video s úvodní řečí Starostlivého táty.

Zdeněk Foret
Jsem tu, a tak se snažím.... zde je pár slov o mně>>
Komentáře