Nejvyšší čas na dopis Ježíškovi

Naše holky začaly psát Ježíškovi už v říjnu. To proto, že nějaký dobrák nám strčil do schránky vánoční katalog hraček. Začalo to nenápadnou žádostí holčiček o papír. Zeptal jsem se, na co ho potřebují a ony mi odpověděly, že si něco chtějí lepit. Tak to vám dám ten velký, pevný papír z nástěnného kalendáře, ať máte na to tvoření dost prostoru. Jsme tvůrčí i tvořivá rodina. Líbí se nám, když děti něco tvoří místo řvaní a dělání blbostí, takže je vždycky rád podpořím. Tentokrát jsem však netušil, co z toho vzejde. Za nějakou dobu se objevily s těmi velkými papíry, na kterých byly nalepené vystřižené obrázky hraček ze zmíněného katalogu…

Pro jeziska

Teď už se jen snaží o vylepšení obsahu. Myslím, že je čas to strčit do obálky a poslat. Příště musím být rychlejší a ponechat k dispozici jen letáky jako je Hornbach a jemu podobné. Mám totiž rád užitečné věci a holky pořád chtějí pracovat jako tatínek. Ony chtějí teda jen stejné nářadí. Tatínka by ani v nejmenším nenapadlo rozpíchat celý stůl šroubovákem, nebo s ním dělat rýhy do zdi, nedej bože odírat s ním vlastní auto. Ne, to proto, že tatínek už není tak bezprostřední jako děti. Ty jsou v tomto úžasné.

Děti si bez zábran řeknou, co chtějí. Dokonce i k těm dárkům napsaly, které chtějí nejvíc. Aby to Ježíškovi bylo jasné, které opravdu chtějí nejvíc, tak si to nechaly napsat ke všem.

Tohleě

Tohle taky

A toto

Tohle chci nejvic

Toto taky

To Ježíškovi vůbec nezávidím. Není snadné si vybrat jen jednu nebo dvě hračky. A pro Ježíška je to snad ještě těžší. Ten ví jistě, že všechny určitě donést nebude moct. Ani nechce.

Nakonec jsem přece jen našel něco, co se mi líbí. Bylo to tam bez obrázku, jen napsané. O to větší kouzlo to pro mě má.

Pastelky

Zdá se to být neskutečné, ale ořezávátko nám žere pastelky jak ovce trávu na pastvě. Dost často nám je žere, protože upadne špička sama od sebe. Láme nám to srdce, dívat se, jak nám pastelky mizí pod rukama. Od prázdnin jsem koupil několik nových balíčků a už to vypadá, že budu muset opět doplnit některé barvy.

Přát si proto pastelky, které se nelámou, je jako přát si, abychom neměli zlomená srdce. A to je myslím to nejhezčí přání ze všech, které bychom se měli snažit splnit všichni jeden druhému. Nejen o Vánocích.

Zdeněk Foret
Jsem tu, a tak se snažím.... zde je pár slov o mně>>
Komentáře