Retro večírky nejsou jen červené trenýrky!

Letní dny už jsou jen vzpomínkou, stejně jako dny našeho dětství, na které jsme zavzpomínali na víkendovém retro večírku. Takové retro večírky jsou oproti realitě dávných dnů mnohem zábavnější. Ať si člověk obleče, co si obleče, ať vypadá, jak chce a udělá cokoliv, není to trapas, ale o to větší zábava.

Mé retro vzpomínky nejsou ale jen červené trenýrky. Vzpomínám si na jedno pozvání na čajový dýchánek. Odpolední posezení u čaje – „Zn.: hrníček a čaj s sebou“.

Neznalý těchto seancí, byl jsem plný obav a emocí. Tož jsem si zabalil svůj hrneček, ten plastový z dětství, aby se mi nerozbil. Čajovou lžičku vzal jsem si bílou, u té už soudruzi z NDR napravili svoji chybu a použili na plast recepturu jinou. A do sáčku dva Pigi čaje, co každý labužník je rád za ně.

S touhle výbavou můj prst na zvonek zvoní, dveře se otevírají a super extra čaje z bytu silně voní. Jsem tím trochu zaskočen, málem mě s tím, co jsem donesl, vyhodili ven.

Každý svůj krásný šálek má a ze džbánků a konviček svůj sypaný čaj nalévá. Všichni byli u čaje vážní, každý se ke svému šálku upíná, jen já jsem byl jediný, kdo se mohl pochlubit, jak se mu provázek od Pigi pěkně napíná.

Příště už pozván nebyl jsem a tuhle vzpomínku raději pohřbil jsem.

A proto dávám raději přednost veselým večírkům, třeba i v retro stylu, abych se dobře bavil tam, kde to prostě bomba je, i když položím na stůl Pigi vedle čaje z Bombaje.

Zdeněk Foret
Jsem tu, a tak se snažím.... zde je pár slov o mně>>
Komentáře