Buď krejčím svého života!

Mé novoroční předsevzetí se plní okamžitě s příchodem nového roku. Mé touhy a přání si totiž uskutečňuji během roku probíhajícího a výsledek je mé předsevzetí, se kterým do příchozího roku již vstupuji. Nazval bych to „předem splněná přání“. Někdo si přeje, že v novém roce zvládne to, či ono. Já si říkám, že do nového roku půjdu s tím, že už to budu mít splněno. Je úžasné, když slavíte silvestr a Nový rok s pocitem, že se vám povedla většina věcí, pro které jste se rozhodli.

Ne vždy se mi podaří vše, co mám v úmyslu. To proto, že jsem skromný a nikdy nemám jen jedno přání. Abyste pochopili – ta skromnost je skrytá v tom, že většina mých snů se týká někoho jiného, abych udělal radost bližnímu svému. Jsem zaměřený především na rodinu, a tak se snažím dělat radost hlavně dětem a manželce. To je pro mě největší uspokojení.

Je škoda, že se většina lidí stará více o druhé, bohužel v tom horším slova smyslu. Mám pocit, že postarat se o jednu rodinu je poměrně náročná činnost a dá spoustu práce, aby byla šťastná. Natož abych se staral o někoho jiného, co kdo jí, jak se obléká a v co věří. Nedej bože, abych si kvůli tomu kradl čas na nějaké rozbroje.

Vím, někdy je třeba udělat v životě více. Někdy je třeba se rozhodnout k nějakému činu, když máte pocit, že se vám někdo nebo něco vměšuje do života. Dobře to znám. Tento pocit zažívám více než 20 let. Zhruba před tolika lety se mi do života vmísila jedna věc a stále mi ho ovlivňuje. Jednoho dne jsem za odměnu získal zdarma klasický šlapací šicí stroj. Od té doby, přestože na něm nešiju, má na mě nebývalý vliv.

Těch pár lidí, kteří sledují „Tátův poslední rok“, mohlo postřehnout, jak se tento šicí stroj objevuje v záběrech. Pomalu a jistě se přesouvá z místa na místo. A dost často mě zdržuje v práci, v tom, co bych rád udělal. Důvod je jen jediný. Ten šicí stroj je spolehlivý, prošije silnější vrstvy, je to prostě kvalita. Nechci ho vyhodit a rád bych si ho ponechal na dobu „až jednou…“

Jenže někdy musí přijít chvíle činů, stejně jako novoročních předsevzetí, které musí být uskutečněny. Pro mě to bude znamenat trochu přemýšlení a rozhodování. Buď se ho zbavím, aby do mě nešil na každém kroku, nebo začnu šít já. Buď vkročím do roku 2018 bez citového ovlivňování a budu se cítit svobodně, nebo začnu využívat, co mi život nabízí.

Ať už Vás v životě ovlivňuje cokoliv v dobrém či zlém, přeji Vám do nového roku, abyste byli Vy sami krejčím svého života a ušili si vše pěkně na míru, podle vašich vlastních představ.

Zdeněk Foret
Jsem tu, a tak se snažím.... zde je pár slov o mně>>
Komentáře