Tátovo poslání

Vrátil jsem se na začátek, ke svému prvnímu článku, který jsem napsal po tom, co jsem tento web vytvořil a ukázal manželce jako překvapení. Takový malý dárek k našemu pátému podzimnímu výročí. Letos jsme oslavili desáté výročí a to znamená, že už sem píšu pět let. Poslední dobou to nebylo tak časté, stejně jako mé nové a nezapomenutelné zážitky.

Pět let je dlouhá doba, za kterou se hodně věcí kolem vás změní, lidé se změní, vy se změníte a nejen na pohled. Změní se spousta věcí i uvnitř vás a je to jiné než na začátku. Tehdy jsem napsal, že pokud chce člověk něco udělat, tak by to neměl odkládat a měl by se pustit hned do práce. Tak tohle se nezměnilo! Čas mě utvrdil v tom, jak velká pravda to je. Pokud chcete něco udělat a dokázat, udělejte to hned.

Bohužel jsem se toho nedokázal držet a začal dělat víc věci, které jsem dělat musel. Je to sice logické, ale vzdaloval jsem se tím od svých snů a od některých příjemných okamžiků. Ne že by žádné nebyly, jen jsem si jich možná tolik neužíval. A k těm snům jdu prostě klikatější cestou, to není žádná tragédie. Důležité je, že vůbec jdu a držím směr.

Člověk může mít více snů. A je krásné, když si splní alespoň některé z nich. Nadpis prvního článku mi to připomněl, že jsem si ten nejdůležitější sen splnil. Tehdy jsem napsal „Hurá! Splnil se mi můj sen, naplnil se smysl mého života!“a tím se zrodilo tátovo poslání. Poslání být dětem nablízku a udržet šťastnou rodinu.

Trochu to omezilo můj čas věnovaný ostatním, protože do té doby, bylo mé poslání dělat radost lidem ve svém okolí. Každé poslání má svou cestu a my nemůžeme stát u všech najednou, pokud se zrovna vzájemně nekříží. Možná ale právě z toho vzniklo rčení „to nám zkřížilo plány“. A to bych nerad, někomu křížil plány. Zkřížených plánů je letošek plný.

Někdy je člověk do svého poslání tak zabraný, že nic jiného nevnímá. Nedokážu říct, nakolik jsem se do svého poslání zabral. Vím jen, že jsem letos o dost víc zabral. Manželka teď před svátky ještě víc. Především proto, abychom udělali dětem pěkné Vánoce, bez ohledu na to, co se kolem děje. Také jsem se snažil, aby mé poslání dělalo radost nejen mým dětem, ale i dalším lidem.

Také si dělejte vzájemnou radost! Nejen o tom Štědrém dnu, ale každý den. A ať je vaše poslání jakékoliv, křižujte s ním cesty bez zkřížených plánů.

Zdeněk Foret
Jsem tu, a tak se snažím.... zde je pár slov o mně>>
Komentáře