Tátův kolo/běh

...a bůh ví co ještě.

Vítejte sportovci a běžci!

Běhám už okolo 30 let. Někdy méně, někdy více. Někdy pomalu a někdy ještě pomaleji. Já se vlastně nikdy o tu rychlost příliš nezajímal. Samozřejmě jsem chtěl běžet rychleji než ostatní a uběhnout nějaký úsek rychleji než jindy. To nejdůležitější proč jsem běhal byla kondice, abych stačil s dechem. Proto jsem nejvíc běhal v období, kdy jsem se intenzivně věnoval karate. To abych udýchal zápas, kam jsem občas zašel pro zkušenosti. Kondici mi také zlepšila jízda na koni a tanec, ten asi nejvíc ze všech sportů.

Když se mi narodily dcery, věnoval jsem se jim více než bojovému umění, tehdy už jsem několik let trénoval shao-lin. A jak šel čas, trochu jsem "uvízl" na běhání. Bylo to jednodušší, jak chodit někam do tělocvičny. Běžel jsem z práce domů a zabil tak dvě mouchy jednou ranou. Ušetřil jsem čas a měl jsem natrénováno.

Už to bude osm let, co jsem se probudil a řekl si, že zkusím běžet maraton. A od té doby běhám ještě intenzivněji než jindy. Čím více jsem ale běhal, tím více jsem se vzdaloval od toho, co jsem měl mnohem raději a to od tréninků bojového umění. Běhání je fajn, ale nic se nemá přehánět. Pomalu, ale jistě se snažím o rovnováhu mezi tréninkem bojových umění a tím běžeckým. Nejde to...

A protože jsem se věnoval běhání a tréninku opravdu do hloubky, především z pozice trenéra a výživového poradce, bylo by škoda se nepodělit o mé zkušenosti. Kondiční běžci a dost možná i ti závodní, uvítají, jak připravit své tělo na zátěž, aby běhali s pocitem lehkosti.

Jako první věc, je potřeba správně dýchat. Proto jsem natočil 3 krátká, ale výstížná videa (dostupná zdarma) s názvem „Kdo dýchá, ten žije!“ Odkaz na videa je možné získat po zadaní e-mailu a obdržíte vstup do členské sekce.

Následně jsem dal dohromady nejdůležitější věci, po kterých se můžete v počátcích běhání pídit a vznikla taková běžecká základka „TÁTOVÉ BĚHAJÍ S ÚSMĚVEM“, nejen pro začínající běžce, ale také pro ty, co se chtějí zlepšit ve své tělesné kondici.  

Nenechte se zmást názvem, není to jen pro muže! Tátové se totiž usmívají o to víc, když jejich partnerky běží s nimi.

Pokud už někdo běhá déle a chce zrychlit je tu kurz „RYCHLEJI V CÍLI“. V tomto kurzu už najdete mnohem více o tréninku, nejen o běžeckém, ale celkovém přístupu ke cvičení, jak zpevnit tělo, jak si udržet pružnost a o budování kondice. Trénink na 10 km, který mi pomohl po několika týdnech uběhnout tuto vzdálenost o 10 minut rychleji. I vy můžete zrychlit svůj běh, tak jako většina běžců, kteří 10 km běhají za delší čas než 50 minut, nebo dokonce hodinu.

Jestli jste se z čista jasna zbláznili a rozhodli se, jako já pře lety, běžet maraton, tak bych rád dokončil obsáhlý kurz, který vás provede tréninkem a přípravou na maraton od začátku až do konce. Dvanáct týdnů tréninku, který vás provede den po dni, běžeckým i kondičním tréninkem. Povede vás ke zlepšení vašeho běhu, tělesné kondice, postavy i duševní rovnováhy. Kurz nazvaný „MARATON S ÚSMĚVEM“ vám zlepší kondici a vaše sebevědomí. 

Ať už jste tátové, či nejste a běháte bez starostí a pocitu, že už je čas vrátit se k rodině, oceníte především to, že se správnou přípravou budete běhat bez zranění. Není nad ten pocit, že se zlepšujete a ještě jste schopní se po tréninku hýbat.

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

KDO DÝCHÁ, TEN ŽIJE!

3 VIDEA O DÝCHÁNÍ

ZDARMA PRO VÁS!

Dýchání se odráží nejen v našem tréninku, ale především v našem životě.

Dýchání je první věc, která netrénovanému člověku během tréninku dojde.

Jako druhá věc se objěví svalová únava a vyčerpání, která je provázena špatným držení těla.

V tomto stavu už nemáte ke zranění daleko. 

 

Tak jako byste měli připravit svaly na pohyb a zvyknout je na zátěž, stejně tak byste měli věnovat čas nácviku dýchání. Silný dech vám bude oporou ke snadnému a efektivnímu cvičení.

Proto jsem pro vás připravil 3 videa s názvem "Kdo dýchá, ten žije", které vám usnadní cestu tréninkem.